Események betöltése

• Ez az esemény elmúlt.

Oviból suliba – hova, mikor, miért? – online beiskolázási expo

2021.03.01. - 2021.03.31.

Mindent (is) az iskolaérettségről, pedagógiai módszerekről, iskolaválasztásról,
fejlesztésről, játékról – nagylátószögben
A kialakult járványhelyzet miatt a nagycsoportos óvodások és szüleik nem, vagy csak részben tudnak eljutni olyan általános iskolai nyílt napra és iskolakóstolóra, ahol a személyes tapasztalatokat szerezhetnének, tájékozódhatnának. Ilyen formán jóval kevesebb információ, impulzus alapján kell a felelős szülőknek a döntést meghozniuk.
Ezen hiányt igyekszünk pótolni az OVIBÓL SULIBA – hova, mikor, miért?
ONLINE BEISKOLÁZÁSI EXPO eseményével, mely biztonságosan, a célcsoport számára hasznos információkat összesítve online jelentkezik, egy platformba rendezve az információkat, szempontokat, ami az általános iskolaválasztásban segít.
A program háziasszonya: Tibenszky Moni Lisa, újságíró, a Felelős Szülők Iskolája alapítója
Szakértők:
Polus Enikő, mentálhigiénés szakértő, alapozó terapeuta, író, Me Se Kő Alapítvány
Sólyom Brigitta, pszichopedagógus, Csodakapu Közhasznú Alapítvány
Szigeti Mónika, klinikai szakpszichológus, Somogy Megyei Pedagógiai Szakszolgálat
Dobos Orsolya, oktatási szakértő, Alapítványi és Magániskolák Egyesülete
Kiknek szól az online program?
• óvodás gyerekek szüleinek
• általános iskolai tanítóknak, tanároknak, intézményvezetőknek
• óvodapedagógusoknak, intézményvezetőknek
• szociális, mentálhigiénés területen dolgozóknak, iskolapszichológusoknak