Események betöltése

• Ez az esemény elmúlt.

Szakmai nap – külsösök számára is nyitott alkalmak

2022.04.22. @ 11:00 - 15:30

Petik Dóra alkotása (Diabelli Ami)Petik Dóra (Diabelli Ami)

Az AME harmincéves fennállása alkalmából rendezett háromnapos találkozónk néhány programja nem AME tagok számára is látogatható.

Regisztráció: ame@maganiskolak.hu e-mailcímen. Kérjük, csak előzetes regisztráció után érkezzenek!

Előzetes a programból:

Szorongásaink felhője és a Megküzdés Vára – alkotó munka

Érdemes a szorongásaink megfogalmazásával és oldásával foglalkozni. Elsőnek egy szorongás felhőt készítünk a résztvevőkkel, amire kis szalagokkal vízcseppeket kötünk. Felírjuk a félelmeinket, amiket a megbeszélés után levágunk. Beszélünk a kognitív és érzelmi megküzdésről olyan helyzetekben, amikre kevéssé van valódi ráhatásunk. A következő rész a megküzdés vára. Ennek több szintje van, kidolgozzuk mik azok a személyes tapasztalatok, amik segítenek a szorongás oldásában. A foglalkozást tarja: Kiss Dorottya festő, képzőművészet és vizuális nevelés tanár, művészetterapeuta (Kozármislenyi Alapfokú Művészeti Iskola)

Önkéntesként kongói iskolában – előadás

Előadó: Málnási Csizmadia Anna (Kincskereső Tagiskola)

Szervezeti kultúra, mint menedzsmenteszköz az alapítványi iskolákban – előadás és tréning

A közoktatási intézmény (különösen ha alapítványi iskola) sajátos szervezet. Szervezeti folyamatai különböznek a profit-orientált szervezetekétől, és különböznek a hatalom-orientált szervezetek folyamataitól is. Némi vizsgálódás után fel lehet ismerni, hogy meghatározó kulcsfolyamata meghatározott szervezeti kultúra kialakítása és működtetése. A szervezeti kultúra definiálása, parametrizálása terén nem beszélhetünk szakmai konszenzusról. A workshop keretében egy lehetséges megoldást kívánok bemutatni. Olyan megoldást, amely egyrészt lehetővé teszi adott intézmény szervezeti kultúrájának mérését, másrészt az intézmény menedzsmentje számára komoly segítséget jelent a lehetséges beavatkozási területek azonosításához.  A foglalkozást tartja: Barun József (Zöld Kakas Líceum)

A tanulás szabadsága – interaktív műhelymunka

A tanulás szabadságának kürtös elemeinek bemutatása saját élményen keresztül. A foglalkozást tartja: Molnár Lajos és Perge Gergely (Kürt gimnázium)

Hármas fókuszú vizuális nevelés – közös alkotás

Az Igazgyöngy AMI módszertana az úgynevezett hármasfókuszú vizuális nevelésén alapul. Azért hármasfókuszú, mert a gyermekközpontú vizuális nevelés mellett hátránykompenzációval és szociális kompetenciafejlesztéssel egészítettük ki. Minden tanórán, feladatba ágyazottan mindhárom fókusz teljesül. A módszer sikerességét a felszabadult és magával ragadó órák mellett hazai és nemzetközi rajzpályázati eredmények igazolják, az Igazgyöngyök évente 500-nál is több díjat nyernek. A foglalkozást tartja: Török Zita (Igazgyöngy AMI)

Digitális iskolafejlesztés (VEKOP 7.3.3.) tapasztalatai – előadás