A magánfenntartású alapfokú művészeti iskolák  számos sajátos nehézséggel kerültek szembe a járványhelyzet miatt. Az AME szakértői felmérték a tagiskolák problémáit. A főbb problémakörök: a telephelyek helyszíneinek nehézségei, a gyerekek és pedagógusok intézmények közötti átjárása, a beíratási nehézségek és az ebből adódó bizonytalan létszámok.

Ezért az elnökség felkérésére Gabnai Klára tagozatvezető és Lencsés Lídia elnökségi tag a szervezetünk művészeti tagozata nevében 2020. szeptember 7-én egyeztetéseket kezdett  a minisztérium illetékeseivel a járványhelyzet miatt kialakult égető problémákról.  A minisztérium részéről odafigyelést és támogató szándékot tapasztaltunk, így közös munkával az iskoláknak lehetősége nyílt egyedi helyzeteik megjelenítésére is. Ezzel országszerte sok iskola élt is. Több szervezet csatlakozott ehhez a folyamathoz, így közös eredményünkké vált az  alapfokú művészeti iskoláknak, illetve az ezeknek helyt adó köznevelési intézmények vezetőinek címzett miniszteri levél, amely kifejezi a művészetoktatás értékeit, fontosságát és reményt adhat arra, hogy a tanév – helyenként ugyan kissé megkésve, de – minden művészeti iskolában rendben elindulhasson. A továbbiakban is folyamatosan konzultálunk az iskolákkal, további ügyekben is képviseljük érdekeiket, legyen szó gyereklétszám változásról, terem hiányról, munkáltatási problémákról, vagy egyéb felmerülő kérdésekről.