Változás, megújulás az iskolában

Az Apor Vilmos Katolikus Főiskola Alternatív Pedagógiák Módszertani Központja és a Szabad Iskolákért Alapítvány “Változás, megújulás az iskolában” címmel országos konferenciát szervezett a magyar alternatív pedagógia 30 éves fennállása alkalmából. A konferencia egyik szakmai partnere az Alapítványi és Magániskolák Egyesülete volt. A programból részleteket tekinthetnek meg a konferencia honlapján, illetve az Egyesületünk tagjait közvetlenül is bemutató video-részleteket itt is közöljük. (A teljes program online megtekinthető az AVKF honlapján a konferenciára regisztráltak számára.)

Részlet Horn György, az AKG pedagógiai vezetőjének “Csak a változás állandó” c. előadásából

Részlet a “Hagyományépítés és változás egyidejűsége” című szekcióbeszélgetésből. Szeszler Anna, a Lauder Iskola alapítója beszélget hagyományról és változásról a közel 30 éve működő alternatív iskolák vezetőivel, tanáraival.

Meghívottak:
Sík Eszter (AKG)
Lányi Marietta (Gyermekek Háza)
Nagy Ilona (Közgazdasági Politechnikum)
Bakonyi Katalin (Pesthidegkúti Waldorf Iskola)
Lipták Era (Rogers Iskola)
Mezei Kata (Burattino Iskola)
Tildyné Ruh Borbála (Belvárosi Tanoda)
Mayer Ágnes (Palánta Iskola)
Kerényi Mari (Zöld Kakas Líceum)

Részlet az “Iskolaalapítás most” című szekcióbeszélgetésből. Dobos Orsolya, az AME társelnöke és alternatív tagozatának vezetője beszélget 6 új, most alapított alternatív iskola képviselőjével.

Meghívottak:
Jónási Krisztián (Da Vinci Tehetséggondozó Általános Iskola)
Zlatarov László (Brit-Magyar Kéttannyelvű Általános Iskola)
Molnár Attila (Budapest School)
Berecz Zoltán (Fürkész Innovatív Általános Iskola)
Kecskés Renáta (Sportolók Alternatív Sikereiért Bessenyei György Gimnázium)
Gády-Kayser Lilla és Vikukelné Zsuzsanna (Tópark Alternatív Iskola)