Várhegyi György szociológus pedagógiai öröksége

100 éve, 1922. december 18-án született Várhegyi György tanár, nevelés­szociológus, oktatás­kutató, aki annyi más tevékenysége között az Alapítványi és Magániskolák Egyesületének megálmodója, alapítója és haláláig elnöke is volt.

Születés­napjára családtagjai, kollégái és tisztelői digitális emlék­könyvet állítottak össze.

A szerkesztők ebben az emlék­könyvben Gyuri fordulatos életének fontosabb mozzanatairól, az utókor számára tanulságos, sok tekintetben ma is aktuális munkáiról, maradandó alkotásairól igyekeztek képet adni.

A kötetet e-könyv formában az Az Alapítványi és Magániskolák Egyesületének Várhegyi György Alapítványa adta ki 2022. decemberében. A második, bővített kiadás 2023. májusában készült el.  Az e-könyv terjedelme 74 A4 méretű oldal.

Olvasás letöltés nélkül

Online olvasás a böngészőből

Az e-könyvhöz kapcsolódó további anyagok

Várhegyi György tanítási terveiről beszél 1990-ben:
40 másodperces video

Az e-könyv zoom-bemutatója: