Bak Zsófia beszámolója az ECNAIS 2020. 04. 27-i vezetőségi üléséről

A 2020. áprilisi online vezetőségi ülésen  27 ország képviselői voltak „jelen”.

Szó volt arról, hogy különböző európai országok, melyek szintén bezárták az iskoláikat és digitális oktatásra tértek át, mikor tervezik újraindítani az oktatási intézményeket.

Ausztria: hamarosan kinyitják az összes oktatási intézményt, osztott osztályok bevezetésével. Délelőtt-délutáni oktatás esetleg.

Csehország: végzős diákok – május 11; másoknak május 25. Érettségik, felvételik júniusban.

Dánia: 5 évesig – április 15, többi – május 11

Finnország: május 13

Franciaország: 5-11 éveseknek – május 12; felsőbb iskolák – május 25. Kikötés – 15 gyerek lehet egyszerre az osztályteremben. Esetleg délelőtt-délutános váltást terveznek.

Görögország: ma délután döntenek!

Hollandia: általános – május 11; felsőbb iskolák – június 2

Horvátország: általános iskola 1-4 – május 4, nem kötelező jelleggel!

Lengyelország: május 4

Nagy-Britannia: még nincs döntés

Németország: május 4

Norvégia: ovik – április 20; MINDEN egyéb (egyetemek is) – április 27

Olaszország: szeptember

Portugália: iskolák – május 18, ovi, bölcsi – június

Spanyolország: nincs még terv

Svájc: általános iskola – május 11; többi – június 8

Ukrajna: nincs még döntés

Fontos továbbá, hogy a megnyitott intézményekben a legtöbb országban nem lesz kötelező a bejárás a diákok számára, ami komoly mennyiségű pluszmunkát fog a tanárokra róni. Nem csak az osztályteremben, hanem a digitális tanítás frontján is, egyidejűleg fog kelleni teljesíteniük.