Események betöltése

• Ez az esemény elmúlt.

Digitális konferencia a digitális oktatásról

2020.10.13. @ 14:00 - 16:40

- ingyenes (regisztráció szükséges!)

A pandémia nyomán 2020. egyik leggyakrabban használt kifejezésévé vált a “digitális oktatás”. Azt, hogy a fogalom jóval több annál, mint az iskolák járványra adott sokszínű válasza, jól bizonyítja, hogy az e téren egyik legsikeresebben teljesítő Európa 2000 Gimnázium online konferenciát szervez 2020. október 13-án 14 órai kezdettel a téma iránt érdeklődő oktatási szakembereknek vállalatvezetőknek.

A helyzetre és a témaválasztásra való tekintettel online formában szervezett szakmai tanácskozás nem kevesebbre vállalkozik, mint hogy a XXI. századi digitáls oktatás kihívásait és sürgető kérdéseit lehetőség szerint teljeskörűen áttekintse.

Tehetséggondozás technológiai támogatással

Az ötletadó és szervező iskola a digitális tehetséggondozás gyakorlatát ismerteti az Európa 2000 Gimnázium szemszögéből, de szóba kerül az is, hogy az újfajta oktatás – különös tekintettel a tehetséggondozásra – a tanároktól milyen korszerű tanítási módszereket, készségeket követel meg.

Az iskolák válasza a munkaerőpiac kérdéseire

A rendezvényen vendégelőadóként más iskolák képviselői és vállalatvezetők is elmondják a tapasztalataikat. Így a Microsoft Magyarország egyik előadója a  munkaerőpiaci igényekre adott oktatási válaszokat, míg a másik szakember az iskolai adatvédelem aktuális helyzetét veszi górcső alá.

Fenntartói perspektívából is megvizsgálják a digitális transzformáció tapasztalatait a Lévay József Református Gimnázium és Diákotthon igazgatójának közreműködésével.

Ma és holnap

A jelen állapot és az abból leszűrhető következtetések ismertetésén túl az előadók már a jövőbe tekintenek, hiszen a ma elmondottak holnapra már jóformán aktualitásukat vesztik. Ezért terítékre kerül az oktatási intézmények informatikai jövőképe, a szervezeti célokhoz igazított digitális átalakulás valamint a Dell Technologic képviselője jóvoltából a nemzetközi trendek áttekintése.

Nagyító alatt a digitális oktatás

A rendezvény további részében a kérdés egyes részleteire fókuszálva a digitális transzformáció iskolákra gyakorolt hatásáról, a pedagógusszerepek változásairól és arról lesz szó, hogy a ma diákjai a jövő munkavállalói. Ennek fényében pedig egyáltalán nem mindegy, hogy az iskolák és a gazdasági élet szereplői az elvárások szintjén ugyanazt a nyelvet beszélik-e.

Nem túlzás tehát azt állítani, hogy a téma mindenkit érint. Éppen ezért az online konferenciára mindenkit szeretettel várnak. A részvétel ingyenes, de regisztrációhoz kötött.

Dátum:
2020.10.13.