Események betöltése

• Ez az esemény elmúlt.

Tagsági találkozó

Az Igazgyöngy AMI tanulóinak alkotásaAz Igazgyöngy AMI tanulóinak alkotása

Idei első találkozónkon a szülői befizetések fogadásával, kezelésével fogunk foglalkozni szakértőnk segítségével.

A szakértő előadónk Botló Bálint lesz, aki az elmúlt 8 évben a Magyar Államkincstár győri irodájában dolgozott hatósági ellenőrként. Ennek során kifejezetten a köznevelési feladatokat ellátó nem állami intézményekre specializálódott. Mélyrehatóan ismeri a költségvetési támogatások hatékony felhasználási módját, valamint azt is, hogy egy hatósági ellenőrzés során milyen követelményeknek kell megfelelni.

Néhány téma, amiről szó lesz:

–          milyen jogcímen szedhet pénzt a fenntartó, és milyen jogcímen az intézmény;

–          milyen tevékenységért kérhető- nem kérhető pénz;

–          térítési díj és tandíj szedésének szabályozása (és ezek mértékének meghatározása);

–          mi minősül „szakmai kiadásnak”;

–          fenntartó saját működésének finanszírozása a fenntartott köznevelési intézménnyel összefüggésben;

–          bevételek „behajthatósága”;

–          adományok szedése, tartós adományozás;

–          a különböző célú pénzeket elkülönítése;

–          a fenntartó szervezeti formájától függően miben érdemes gondolkozni;

–          mely szabályzatokban mire kell és nem kell kitérni a fizetés tekintetében;

–          mi tartozik a hatósági ellenőrzés jogkörébe;

–          ha eddig hibás gyakorlatok kezelés.

Dátum:
Esemény kategória: