Események betöltése

Információ               zoldkakas@zoldkakas.hu        telefon: +36 1 280 8114

Közreműködők

Prof. Dr. Gyarmathy Éva

klinikai szakpszichológus (MTA; AVKF, Atipikus Fejlődés                                                    Módszertani Központ)

Eckhardt Péter

tulajdonos-ügyvezető (Intersoft-Hungary Kft.)

Balogh Bea, Farkas Bea, Valyon Judit

projektszervező (Zöld Kakas Líceum Szg.)

moderátor

Braun József

kuratóriumi elnök (MH Líceum Alapítvány)

A konferencián a részvétel díjmentes.

A konferenciához on-line is lehet csatlakozni

Passcode:              571358

Webinar ID:            822 8151 9143

INDOKLÁS

Két szempontból is aktuális a „releváns tudás” problémakörével foglalkozni ma:

az egyik    a körülöttünk szédítő iramban változó technológiai-gazdasági-társadalmi környezet változó „tudás- és képesség-igénye”,

a másik    a gyorsuló generációs váltásokban (is) érzékelhető különös képességek, különös viszonyok a világhoz, különös életérzések érvényesülés-keresése.

Mind a két esetben égetően merül fel a kérdés:

• hogyan lehetséges az oktatással/képzéssel/önfejlesztéssel lépést tartani a változó igényekkel illetve
  • hogyan lehetséges az említett különösségekben rejlő potenciálokat felismerni, azoknak érvényesülési „teret” biztosítani?

Prof. Dr. Gyarmathy Éva szakterületéhez tartozik mind a két aspektus figyelemmel követése. Ő – többek között – az info-kommunikációs társadalom kontextusában értelmezi az újabb generációk atipikus neurológiai fejlődési illetve viselkedési sajátosságait.

Eckhardt Péter mintegy négy évtizede benne él a hazai és nemzetközi informatikai „forradalomban” innovátorként, vállalkozóként, tanácsadóként. Nem túlzás azt mondani, hogy számára személyesen is létfontosságú, hogy mi módon küzd meg a naponta változó kihívásokkal. De az is létfontosságú a számára, hogy milyen tudású/képességű munkatársakat választ/nevel/cserél. Általa létrehozott I+K+F projektek között megtalálhatóak a mesterséges intelligenciával (MI), kognitív-info-kommunikációs (COGINFO) rendszerek kifejlesztése is.

Farkas Bea, Balogh Bea mint a Zöld Kakas munkatársai több, mint fél évtizede dolgoznak különös képeségű és/vagy hajtóerejű gyerekekkel – atipikus tehetségekkel. Naponta szembesülnek az atipikus tehetségek sajátos figyelem-igényeivel és naponta csodálkoznak rá különös adottságaikra, képességeikre. És merülnek bele az atipikus tehetségek jelentette kihívásokra válaszul kezdeményezett innovációkba.

Dátum:
2022.05.13.