Az 2018. májusi konferenciánkon elhangzottakat adjuk közre e-book formájában. Bár a konferencia óta több év telt el, továbbra is igen aktuálisak az ott elhangzottak. Azt a kérdést próbáljuk megválaszolni, hogy milyen lesz a jövő iskolája – ha lesz egyáltalán a jövőben iskola -, valamint azzal, hogy milyen szerepe lesz, milyen szerepe lehet a jövőben a magyar magániskoláknak.

Nemzetközi kitekintést adunk arról, hogy világviszonylatban mi a helyzet a magán fenntartású iskolákkal, és ezekhez viszonyítva hol tartunk most, majd a konferencián elhangzott kerekasztal beszélgetések leiratában gyakorló „iskolacsinálók” tapasztalataival ismerkedhet meg az olvasó.

A kötet célja, hogy olyan új témákat hozzon be a közbeszédbe, amelyek a mai magyar oktatáspolitikát vagy oktatási helyzetet más-más szempontból közelítik meg, más-más nézőpontot adnak a szakmai beszélgetéseinkhez.

A e-book megvásárolható az OFOE könyvesboltjában.