„Víz-Jel”

folyamként köszönthetsz.
Megmosolyogsz tavaszi pocsolyákban,
üdvözölsz berekben, limányban,
lidérces lápon, keserű mocsárban.
Csepp vagyok és óceán.
Tomboló vihar és szivárvány,
búvópatak és szökőár,
felhő és kút.
Ismersz, mint szigorú jéghegy, zord jégvilág,
mint lenge hópehely, tréfás jégvirág,
illanó pára, gomolygó zivatar.
Vízesés robaja, hullám moraja,
cseppkő csöppenése, veder csobbanása,
eső koppanása, véred dobbanása.

(Lehoczky János: A vizek fohásza)

A pályázat kiírója: Bajai Liszt Ferenc Alapfokú Művészeti Iskola

6500 Baja Deák F. u. 8.

Tel.: 79/321-845

e-mail: vizualisiskola@gmail.com

A pályázat célja: A grafika hagyományainak ápolása, a művészi látásmód fejlesztése.

Bajai vonatkozású, a város életében fontos szerepet játszó víz témájában nemzetközi pályázati lehetőség és szakmai tapasztalatcsere biztosítása a grafika iránt érdeklődő tanulók és tanáraik számára.

A pályázók köre: általános és középiskolák, alapfokú művészeti iskolák tanulói, valamint egyetemi hallgatók

Korcsoportok:

1. korcsoport: 6-8 évesek
  2. korcsoport 9-10 évesek
  • korcsoport 11-12 évesek
  1. korcsoport: 13-14 évesek
  2. korcsoport: 15-23 évesek

Kategóriák:

1. Egydúcos, monokróm nyomatok, monokróm rajzok
  2. Többdúcos, színes nyomatok

A pályázat témája: Az életet adó víz, a vízi élet és a víz szerepe mindennapi életünkben. A víz, mint jel grafikai alkotásokon.

A pályamunkák tartalmi és formai követelményei:

Beküldhetők a pályázat témájában megfogalmazott hagyományos sokszorosított grafikai eljárással (fametszet, linómetszet, rézkarc, hidegtű, szitanyomat, kollográfia, litográfia, monotípia, stb.) megjelenített alkotások. Az I. korcsoportban egyedi grafikákat (tollrajz, grafitceruzarajz, tusrajz, kollázs, montázs) is elfogadunk. A pályaművek tükrözzék a tanuló vizuális ismereteit, technikai felkészültségét, egyéni hangvételét. A pályázatra alkotónként maximum 2 grafika küldhető be.

Minden alkotás hátoldalára rá kell ragasztani az alkotó nevét, az alkotás címét, az alkotás technikáját, kategóriáját, az alkotó születési idejét, korcsoportját, iskolája nevét, címét, felkészítő tanára nevét, felkészítő tanára elérhetőségét (1. sz. melléklet).

A képeket kizárólag 50×70-es méretű fehér vagy szürke, duplex/triplex karton alkalmazásával készült ablakos paszpartuban (ablakba vágva, nem kasírozva) lehet beküldeni

Külföldi pályázók esetében a paszpartuzás nem kötelező!

Az ablakos paszpartu nélküli (kivéve: külföldi pályázók), valamint a kiírásban megjelölt témáktól és technikáktól eltérő alkotásokat nem áll módunkban figyelembe venni!

A pályamunka beküldésnek módja:

Az intézmények az általuk nevezett tanulói alkotásaikat egy küldeményben küldjék meg.

A küldemény tartalmazza:

– a pályázati adatlappal ellátott pályamunkákat

– az összesítő jegyzéket, mely a beküldött alkotások listáját tartalmazza (2.sz melléklet)

A pályamunkák beküldési határideje:

1. október 19. (a postára adás dátuma)

A határidőn túl postára adott pályamunkákat a zsűri nem értékeli!

Értékelési szempontok:

A pályázat témájának kifejezése, megfogalmazása. A tanult ismeretek alkalmazásának szakmai színvonala, a kifejezés igényessége, eredetisége.

A grafikai kifejező eszközök megfelelő technikai alkalmazása, kompozíció, egyéni hangvétel.

A verseny helyezései, díjai:

A pályamunkákat szakértő zsűri értékeli, azokat korcsoportonként helyezésekkel és különdíjakkal jutalmazza.

A díjátadó ünnepség 2020. november 20-án (pénteken) Baján a Bácskai Kultúrpalotában kerül megrendezésre.

További tájékoztatás a rendező intézménytől e-mailben a vizualisiskola@gmail.com címen vagy a 79/321-845-ös telefonszámon kérhető.

VÍZJEL PLAKÁT 2020

Angol nyelvű kiírás:  Graphic-Biennal-Festival-of-Student-Artists-2020-2